Protector XVII. report

Ve dnech 21.-24.7. 2021 se náš tým zúčastnil velké mezinárodní airsoftové akce Protector 2021, která je převážně zaměřena na herní styl Larp. Larp (z anglického Live Action Role Play, česky hraní rolí naživo) je druh rolové hry, ve které lidé hereckým způsobem ztvárňují činy svých postav. Účastníci většinou oblékají kostými, interagují mezi sebou a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů své postavy ve fiktivním světě. V našem případě se nejednalo o zcela fiktivní scénář a svět. Protektor je umístěn do afghánské provincie sousedící se Zábulem. Náš tým na akci reprezentovali 4 členové a zvolili jednoznačně stranu za jednotky ISAF. Celkovým úkolem ISAF bylo navázat přátelské kontakty s místním obyvatelstvem. Jelikož mise a mandát ISAF v regionu je mírový, zahájily mezinárodní jednotky v oblasti rekonstrukční práce, humanitární pomoc a operace k zajištění míru a klidu v oblasti. Všechny jednotky ISAF byly ubytovány ve vojenských stanech na hlavní základně Fort Protector 2. V pevnosti bylo zajištěno kompletní zázemí včetně chemických toalet, pitné vody, elektrocentrály. Reálně se akce konala v oblasti Stráž pod Ralskem. Náš tým byl zařazen pod označení a četu ALFA 30, která se skládala z 8 lidí, celé četě velel velitel našeho týmu.  Během celé akce naše rota dostávala z hlavního velení (HQ) různé úkoly: transport nebo doprovod VIP osoby, patroly, kontrola vesnic, navázání přátelských jednání, obrana základny a další. K přepravě osob a materiálu sloužila herní vozidla k tomu určená. Nejzáživnější mise pro naši četu ALFA 30 byla doprovod a ochrana VIP osoby na cvičení jógy do jedné z nedalekých vesnic od základny. Závěrem si dovolím říci, že náš tým plnil své úkoly na 100 % a vždy jej úspěšně splnil. Celý tým fungoval jak měl, včetně velení. Akce se zúčastnilo celkem 950 lidí. Celá akce proběhla nad naše očekávání a můžeme z ní čerpat mnoho zkušeností a zážitků, které nám zůstanou do konce života. Veškerá organizace ze strany pořadatelů byla super.

Velitel

Fotogalerie z akce dostupná zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *